FLOORBALL HANDBALL BADMINTON VOLLEYBALL HOCKEY SPORTING

O klubu

Úvodem dovolte krátké představení našeho klubu.

HISTORIE vzniku klubu, to byla „SPONTÁNNÍ MYŠLENKA ROKU 1992“, která napadla několik kamarádů, kteří spolu jezdili na letní dětské tábory. Zatoužili se osamostatnit a některé věci dělat jinak. Důsledkem tohoto, byl první dětský letní tábor v létě roku 1993 pod názvem „PYRAMIDA“.

Rok 1992 byl tedy rokem faktického vzniku klubu, ovšem oficiálně nepodloženého, tedy bez registrace a svého IČ...

Svého IČ se klub nakonec dočkal, a to v roce 2000, přesněji 5.května, kdy klub přijalo Ministerstvo vnitra do svého seznamu nevýdělečně činných organizací, tedy příspěvkových. Nicméně to byla jen nutná povinnost a klub tak registruje dvě významná historická data, lépe řečeno oslavné letopočty...

Sportovní činnost klubu nebyla, není a snad už nikdy nebude nikterak zanedbatelná a stále pokračuje to, čím klub svoji činnostzapočal, tedy letní dětské tábory. Začalo se jezdit na hory lyžovat – lyžařská a snowboardová škola, k moři plavat, což zajišťuje oddíl SPORTING, který je tvořen přibližně stovkou dětí...

Posléze se začal hrát FLORBAL (1995), který hraje 255 registrovaných a minimálně dalších 100 neregistrovaných hráčů ...

Zachránila se a přibrala HÁZENÁ (2005) o současných více než padesáti mladých hráčích a hráčkách ...

Přistoupil BADMINTON (2007) velmi početná, více než stočlenná skupina ...

Zachránil se VOLEJBAL (2010), konkrétně 1.liga žen.

Posledním nováčkem je prozatím rekreační LEDNÍ HOKEJ (2013), který hraje pravidelně 50 hráčů. 

Z hrstky nadšenců, kteří klub založili, se tak řady členů rozrostly až na současných více, než 600 lidí, kteří pod křídly klubu provozují sportovní činnost, ať už rekreačně a pro zábavu či závodně.

V současné době jsme organizačně propracovaný klub pyšnící se mnoha sportovními úspěchy, a to v podstatě ve všech sportovních odvětvích, které sdružujeme.

 

Soubory ke stažení

01 Titulek.pdf Informační brožura 6413 kB
QR Code